Šiaulių miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga
Šiaulių miesto pedagoginė psichologinė tarnyba
Pakalnės g. 6A, Šiauliai, LT-76293
Tel. (8-41) 52 60 48
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.         Kodas: 195471366 

KRIZIŲ VALDYMAS

   Krizė ugdymo įstaigoje – netikėtas ir / ar pavojingas įvykis, sutrikdantis įprastą mokyklos, darželio bendruomenės ar atskirų jos narių veiklą, emociškai sukrečiantis visą ar didesnę bendruomenės dalį. Krizė dažniausiai ištinka netikėtai, sukrėsdama savo stiprumu, nelauktais gyvenimo pokyčiais ir sukeldama stiprius išgyvenimus - krizinius jausmus. Tai sveiko žmogaus reakcija į sunkią ir jam emociškai reikšmingą gyvenimo situaciją, kuri reikalauja naujų adaptacijos ir įveikimo būdų, nes turimų nebepakanka.

Krizės mokykloje požymiai (Brock ir kt. (2001):

·         Atsitinka staigus ir netikėtas įvykis, kuris mokyklos bendruomenę išmuša iš įprasto, kasdienio ritmo.

·         Šis įvykis paveikia didelį skaičių moksleivių ir / arba mokyklos personalo.

·         Įvykis ir jo pasekmės gali neigiamai veikti sveikatą, saugumo jausmą, socialinį bei emocinį moksleivių ir/arba mokyklos personalo gerbūvį.

·         Kriziniai įvykiai: mokinio/mokytojo netektis/kita komplikuota netektis, gaisras, įkaitų paėmimas ir kt. Nekriziniai įvykiai: mokinių peštynės, besitęsiantis konfliktas tarp mokytojų ir direktoriaus, didelis patyčių paplitimas, mokinio tėvų skyrybos ir pan.

Įvykus krizei mokykloje svarbu veikti nedelsiant ir suteikti pagalbą mokyklos bendruomenės nariams. PPT psichologai, esant poreikiui, padeda bendruomenei įveikti krizines situacijas. Pagalba pradedama teikti, kai ugdymo įstaigos vadovas praneša apie krizę PPT vadovui bei aptaria pagalbos poreikį (tel. 8-41-526048). Atsižvelgiant į situaciją, ugdymo įstaigoms gali būti teikiama informacija apie galimus krizės valdymo veiksmus. Taip pat, teikiamos individualios konsultacijos bei emocinė parama grupėje - tiek vaikams, tiek pedagogams - ugdymo įstaigoje.

 KAIP ATSIGAUTI PO TRAUMUOJANČIO ĮVYKIO

KAIP PADĖTI SAVO VAIKUI IŠGYVENTI ŠĮ SUNKŲ LAIKOTARPĮ

 

Joomla templates by Joomlashine