Šiaulių miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga
Šiaulių miesto pedagoginė psichologinė tarnyba
Pakalnės g. 6A, Šiauliai, LT-76293
Tel. (8-41) 52 60 48
Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.         Kodas: 195471366 

PSICHOLOGO KONSULTACIJOS VAIKAMS

Psichologinė pagalba – tai individualios psichologo konsultacijos, skirtos padėti šeimai suprasti vaikui kylančius sunkumus, numatyti reikalingos pagalbos kryptis ir, bendraujant su tėvais, tuos sunkumus spręsti. Pagalbos teikimo eigoje pasitelkiamos žinios apie vaiko raidą, taikomi įvairių terapijų elementai (žaidimų, dailės, kognityvinės, elgesio terapijų ir kt.), leidžiantys siekti vaiko gerovės, psichinės sveikatos stiprinimo.

Psichologo pagalba vertinga, jeigu: šeimai sunkiai sekasi pačiai įveikti vaikui kylančius psichologinius sunkumus; tėvai ieško efektyvesnių vaiko auklėjimo būdų, nori stiprinti savo tėvystės įgūdžius; vaikui reikalingas palaikymas išgyvenant krizinę situaciją (pvz. skyrybos, netektis, persikraustymas ir pan.).

Kaip vyksta konsultacijos? Į pirmąją psichologo konsultaciją atvykti kviečiami tik tėvai (globėjai), ji trunka iki 1 val. – aptariamos mokinio stipriosios savybės, kylantys sunkumai, konsultavimo trukmė, galimi sunkumų įveikimo būdai. Tolesnės kassavaitinės konsultacijos skiriamos bendravimui su mokiniu, jo pažinimui. Konsultacijų trukmė 45 minutės. Verta pastebėti, jog pagalbos sėkmė labai priklauso nuo tėvų įsitraukimo, nuoseklaus psichologo rekomendacijų laikymosi. Esant poreikiui ir tėvams sutikus, psichologas gali bendrauti ir su ugdymo įstaigos pedagogais, švietimo pagalbos specialistais.

Kaip paaiškinti vaikui, kur eisime? Svarbu su vaiku kalbėti atvirai, paprastai, pasakant priežastį, dėl kurios einate pas psichologą pvz. „tau sunkiai sekasi rasti naujų draugų, tad psichologas galėtų padėti. Tai žmogus, kuris padeda vaikams sunkumus įveikti / padeda vaikui rasti būdus, kaip jaustis geriau“.

Primename, kad Į PSICHOLOGĄ individualioms konsultacijoms gali kreiptis:

• Mokinys (vaikas) savarankiškai (nuo 16m.), patirdamas emocinius, bendravimo, mokymosi sunkumus.

• Mokinio - ikimokyklinio ar mokyklinio amžiaus vaiko - tėvai (globėjai, rūpintojai), norėdami atrasti efektyvesnius bendravimo su vaiku būdus, koreguoti jo netinkamo elgesio apraiškas, padėti įveikti krizines situacijas ir kt.

• Mokyklos Vaiko gerovės komisijos pirmininkas (jo nesant - jo pavaduotojas arba kitas mokyklos vadovo įgaliotas mokyklos vaiko gerovės komisijos narys), gavus tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą dėl psichologinio konsultavimo.

• Vaikų teisių apsaugos tarnyba, mokykloje nesant psichologo.

Joomla templates by Joomlashine